Anahtar Kelimeler: darbe kitabı dağıtıldı
  • Cuma 26 ° / 13 ° Güneşli
  • Cumartesi 27 ° / 10 ° Güneşli
  • Pazar 28 ° / 10 ° Güneşli

AA´nın darbe kitabı dağıtıldı

AA´nın darbe kitabı dağıtıldı

Meydanda dağıtım yapıldı

Anadolu Ajansının (AA), 15 Temmuz´daki darbe girişiminin kronolojisi ve sonrasında yaşananları içeren "Dakika Dakika FETÖ´nün Darbe Girişimi" kitabı, Kırıkkale ve Kırşehir´de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara dağıtıldı.

KİTAP YAPILDI

Kırıkkale´de Cumhuriyet Meydanı´nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara destek veren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AA standını ziyaret ederek vatandaşlara AA´nın kitabını dağıttı. Topçu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı ile kitabın hazırlanmasında emeği geçen çalışanlara teşekkür etti. Kendilerinin torunlarının yüzüne alnı açık, başı dik olarak bakacaklarını belirten Topçu, şunları söyledi:

AA´YA TEŞEKKÜR

"Bizler dedelerimize sorardık, ´ Adnan Menderes´i ve iki arkadaşını idam ederken sizler ne yaptınız?´ diye. Onlar başlarını öne eğip hiç bir şey diyemezdi ama şimdi vatandaşlarımız, Başkomutan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın emriyle uçağa, tanka, topa ve tüfeğe karşı kanıyla destan yazdı. Yarın torunlarımıza şunları diyeceğiz, ´İşte AA´nın hazırladığı belge. Biz Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın çağrısıyla meydanlara çıktık. 72 düvelin çetelerine karşı kanımızla tıpkı dedelerimizin Çanakkale ve Sakarya´da yaptığı gibi bir destan yazdık.´ AA olarak bunu belgelemişsiniz, çok teşekkür ediyorum."

DAKİKA DAKİKA ANLATIM

Darbe girişiminde yaşanan tüm gelişmelerin, AA muhabirlerinin anlık haberleri ve olay anındaki fotoğraflarıyla kronolojik bir sıraya göre derlendiği kitaba, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. "Dakika Dakika FETÖ´nün Darbe Girişimi" kitabının dağıtımına Topçu´nun yanı sıra Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir ile Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da katıldı.