Anahtar Kelimeler: Gıda çalıştayı yapıldı
  • Cuma 10 ° / 2 ° Karlı - Yağmurlu
  • Cumartesi 9 ° / 4 ° Sağanak
  • Pazar 9 ° / 5 ° Sağanak

Gıda çalıştayı yapıldı

Gıda çalıştayı yapıldı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen sektör çalıştaylarının bir yenisi geçtiğimiz gün Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonuna gerçekleştirildi. Çalıştayda gıda firmalarının sorunları masaya yatırıldı.

TEKER TEKER DİNLENDİ

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Sektörel Vizyon Çalışmaları kapsamında Gıda Sektörü Araştırma Geliştirme Çalıştayı gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, İŞKUR İl Müdürü Yasin Tekin, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mahmut Şaylıkay ve Kırıkkale´de faaliyet gösteren toptan ve perakende gıda firmalarının yetkililerinin katıldıkları çalıştayda tüm firmaların sorunları teker teker dinlendi.

ÇALIŞMALAR SÜRECEK

Ürünlerdeki gramaj dengesizliği, imalatçıların denetimsizliği, toptan fiyatlardaki yüksek artışlar ve zincir marketlerin sektöre etkileri gibi konularda istek ve şikayetlerini dile getiren gıda firmalarının yetkililerini dinleyen Yönetim Kurulu Başkanı, oluşturulacak rapor sonrası ortaya çıkacak ortak sorunların çözümü için gerekli girişimlerin yapılacağını söyledi. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak daha önce mobilya ve savunma sanayi sektörlerinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri için yapılan sektör çalıştaylarından verimli sonuçlar alındığını ifade eden Varlı, diğer sektörler için de bu tarz çalışmaların yapılacağını söyledi.