• Cuma 26 ° / 13 ° Güneşli
  • Cumartesi 27 ° / 10 ° Güneşli
  • Pazar 28 ° / 10 ° Güneşli

?Milletin mücadelesi devam edecek?

?Milletin mücadelesi devam edecek?

Topçu nöbete katıldı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Kırıkkale´de ? Demokrasi nöbeti´ tutuna vatandaşlarla bir araya geldi. Topçu, "Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini de sınır ötesinden İslam adına Müslümanları katleden hainleri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tekne kazır gibi kazıyacak." dedi.

TOPÇU KIRIKKALE´Yİ ZİYARET ETTİ

Topçu, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Başkanı Mürsel Akçay ve beraberindekilerle Cumhuriyet Meydanı´nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşları ziyaret etti. Topçu burada yaptığı konuşmada, "Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini de sınır ötesinden İslam adına Müslümanları katleden hainleri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tekne kazır gibi kazıyaca.  Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini de sınır ötesinden İslam adına Müslümanları katleden hainleri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tekne kazır gibi kazıyacak." dedi.

TEKNE KAZIR GİBİ KAZIYACAK

PKK, FETÖ ve DAEŞ´e karşı amansız bir mücadele içerisinde olduğunu söyleyen Topcu,  "Bir, terör örgütleri tekne kazınır gibi kazınıncaya kadar devletin, milletin mücadelesi devam edecek. Bunların adı ne olursa olsun, çukurun başında duran haini de kamuya sızmış haini de sınır ötesinden İslam adına Müslümanları katleden hainleri de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti tekne kazır gibi kazıyacak. Diğeri de birileri 100 yıl sonra bizim medeniyet coğrafyamızda bir ameliyat yapıyor. Onun hazırlığındalar. Libya´dan başlattılar, Fas´a, Tunus´a, Cezayir´e, Mısır´a, Irak´a, Suriye´ye ve Türkiye´ye sıçratmaya çalıştılar. Başımıza gelen belaların bir nedeni de budur. ´Ankara içine bürünsün, diz çöksün, bizim 100 yıl sonra yeniden belirleyeceğimiz bu haritada Ankara masada olmasın.´ Siz uzun adamı iyi duymadınız herhalde. Siz hangi planları, kumpasları kurarsanız kurun, bizim medeniyet coğrafyasında belirleyeceğiniz o haritanın olduğu masada Ankara öyle de olacak böyle de olacak." Dedi.

ADALETTEN ASLA AYRILMAYACAK

Topçu, birçok faili meçhul diye kapatılmış davaların FETÖ ile ilişkili olduğunun çıplak bir gözle görüldüğünü ifade etti. Hukuk adamlarının ve yargının bunun gereğini yapacağını vurgulayan Topçu, "Devlet bir şey daha yapacak. Zalime Yavuz gibi, vatandaşına da Yunus gibi davranacak. Devletin imanı adalettir, adaletten asla ayrılmayacak. Devlet asla kin ve intikam duygusunda olmayacak ama başı gövdesinden ayrılan kızımızın, başını gövdesinden ayıranların başlarını önüne düşürtecek." diye konuştu.

TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ        

Topçu, pazar günü İstanbul´da yapılacak mitinge değinerek şunları söyledi: "Pazar günü siyasi partilerin genel başkanları ve sayın Cumhurbaşkanımız, TBMM Başkanımız, Başbakanımızın katılımıyla İstanbul´da demokrasi nöbetlerinin finali olacak. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli o mitinge katılacak. ´80 milyonun karşısında 72 düvele karşı bir ve beraberiz´ diyeceğiz. İnşallah, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kararını mutlaka ki gözden geçirir. İnşallah gözden geçirir o da 80 milyonun rengine, vicdanına bir soluk, bir nefes katar."  Topçu, konuşmasının ardından, 15 Temmuz gecesi FETÖ´nün darbe girişimi önlemek ve yaralılara yardım etmek için gittiği Genelkurmay Başkanlığı önünde yaralanan 22 yaşındaki Ahmet Erdinç Türkmenoğlu´na Türk bayrağı hediye etti.