• Salı 27 ° / 11 ° Güneşli
  • Çarşamba 29 ° / 15 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 28 ° / 12 ° Güneşli

Şehitler için teheccüd namazı

Şehitler için teheccüd namazı

Meydanda namaz kıldılar

Kırıkkale´de meydanda toplanan vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit olanlar için teheccüd namazı kılındı. Cumhuriyet Meydanı´nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ aleyhine slogan atarak, darbeyi lanetledi.

HEP BİRLİKTE DUA ETTİLER

15 Temmuz Cuma akşamı itibariyle meydanları boş bırakmayan binlerce Kırıkkaleli, Cumhuriyet Meydanı´nda birlik ve beraberlik mesajı veriyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı´nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ aleyhine slogan atarak, darbeyi lanetliyor. Demokrasi nöbetinin ardından meydanı dolduran vatandaşlar, teheccüd namazı kıldı. Namazın ardından vatandaşlar ülkenin birlik ve beraberliği için yapılan duaya katıldı.

CUMHURİYETE SAHİP ÇIKACAĞIZ

11 gündür demokrasi nöbetine katılan Dilek Ulusal, yaptığı açıklamada, bu üzücü olayı yaşamayı istemediklerini ancak bazı şeylerin ortaya çıkması adına hayırlı olduğunu söyledi. Demokrasiye, Cumhuriyete, her zaman sahip çıkacaklarını dile getiren Ulusal, "Bir öğretim görevlisi ve eğitimci olarak her zaman demokrasiden, Cumhuriyetten yana oldum. Birlik ve beraberliği bu süreçte gördük bu da bizi çok memnun etti.

MEYDANLARDAYIZ

AK Partilisi, CHP´lisi, MHP´lisi veya diğer partiler hiçbir ayrım yapmadan birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye Cumhuriyetini halk olarak temsil ettik ve etmeye devam edeceğiz." diye konuştu. Yine günlerdir demokrasi nöbetine katılan Yunus Erol´da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın "sokağa çıkın" çağrısının ardından darbe girişiminin ilk gününden beri meydanda olduklarını belirtti.

BU MEMLEKET HEPİMİZİN

Kırıkkale´de şu anda bir AK Parti davasının olmadığını, Türkiye davasının söz konusu olduğunu aktaran Erol, "Herkes bu memleket için bir şeyler yapmaya ve darbeci karaktersizlere ders vermeye çalışıyor. Bugün burada ezanlar okunuyorsa öncelikle halkın, sonra Cumhurbaşkanımızın desteğiyle olmuştur. Bu memleket hepimizin." ifadelerini kullandı.

BİRLİK VE BERABERLİK DUASI

Demokrasi nöbetinin ardından meydanı dolduran vatandaşlar, teheccüd namazı kıldı. Namazın ardından vatandaşlar ülkenin birlik ve beraberliği için yapılan duaya katıldı. Teheccüd namazına Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, AK Parti İl Başkanı Mürsel Akçay ve vatandaşlar katıldı.