Anahtar Kelimeler: kişi ziyaret etti
  • Cuma 10 ° / 2 ° Karlı - Yağmurlu
  • Cumartesi 9 ° / 4 ° Sağanak
  • Pazar 9 ° / 5 ° Sağanak

10 bin kişi ziyaret etti

10 bin kişi ziyaret etti

 

 

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Çeşnigir Kanyonu Projesi kapsamında yapım çalışmaları devam eden Seyir Terası, Çeşnigir Vitamin Kafe ve çevresinde incelemelerde bulundu.

 

GÜZEL BİR GELİŞME

Sezer, Çeşnigir Kanyonu Projesi kapsamında kıyı boyunca yaklaşık 3 km yürüyüş ve olta balıkçılığı yapılacak alanlarda incelemelerde bulundu Sezer, Çeşnigir Kanyonu Projesi kapsamında yapımı devam eden giriş takı, peyzaj çalışmalar, kafeterya alanları, yürüyüş, bisiklet yolu ile kamp alanında incelemelerde bulundu. Kızılırmak nehri üzerinde 13. yüzyılda Anadolu Selçuklu Devleti zamanında yapılan Çeşnigir Köprüsü Kırıkkale´nin turizm merkezi olacak.

 

ÖNEMLİ KALINTILAR VAR

Kırıkkale Valiliği, Keskin ilçesine bağlı Köprüköy´de bulunan tarihi Çeşnigir Köprüsü ve Karakeçili ilçesindeki Osmanlı döneminden Eski Tunç Çağı´na kadar 4 kültür katmanına dair kalıntılar tespit edilen Büklükale Ören Yeri´nin turizme kazandırılması için hazırlanan "Çeşnigir Kanyonu Projesi"nin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında, Anadolu Selçuklu Devleti dönemine ait tarihi köprü, Kızılırmak´ın doğal güzelliği ve bölgenin tarihi zenginliğiyle birlikte kentin turizm merkezi haline getirilecek.

 

DOĞAYLA İÇ İÇE

Bu kapsamda Vali Yunus Sezer, Çeşnigir Kanyonu Projesi kapsamında yapımı devam ulaşım, yürüyüş, bisiklet yolu ile kamp alanında incelemelerde bulundu. Sezer, Çeşnigir Kanyonu Projesi kapsamında yapım çalışmaları devam eden Seyir Terası, Çeşnigir Vitamin Kafe ve çevresinde incelemelerde bulundu. Vali Yunus Sezer, projeyle vatandaşlara doğayla iç içe, sağlıklı, kaliteli yaşam ve ayrıcalıklı bir ortam sunulmasının amaçlandığını belirtti.