Anahtar Kelimeler: yıllık engelsiz yaşam
  • Cumartesi 40 ° / 23 ° Güneşli
  • Pazar 37 ° / 22 ° Güneşli
  • Pazartesi 37 ° / 20 ° Güneşli

8 yıllık engelsiz yaşam

8 yıllık engelsiz yaşam

Nevşehir´de ilk görüşte aşık olan ve 8 yıl önce 14 Şubat´ta hayatlarını birleştiren yürüme engelli Adem ve Hatice Koç çifti birbirlerine destek olup, hayata tutunuyor.

8 YILLIK GÜZEL YAŞAM
Nevşehir´de ilk görüşte aşık olan ve 8 yıl önce 14 Şubat´ta hayatlarını birleştiren yürüme engelli Adem ve Hatice Koç çifti birbirlerine destek olup, hayata tutunuyor. Nevşehir´de bir bakım merkezinde tanışan yürüme engelli Adem (40) ve Hatice Koç (46) çifti ilk görüşte birbirlerine aşık oldu. Çift, 14 Şubat 2012 yılında evlendikten sonra Kırıkkale´ye yerleşti. Her ikisi de doğuştan engelli. Seyyar satıcılık yapan Adem Koç, günün ilk ışığıyla akülü tekerlekli sandalyede caddelerde dolaşıp hırdavat ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor. Engelli çiftin yaşam mücadelesi herkese örnek oluyor.

14 ŞUBAT´TA EVLENDİLER
Eşi ile Nevşehir´deki bakım merkezinde tanıştığını anlatan Adem Koç, "Eşim ile tanışma olayım bir bakım merkezinde hasta olarak kalırken eşimin Manisa´dan gelmesi benimde Kırıkkale´den Nevşehir´e gitmemden sonra tanışınca aramızda bir bağ oluştu. Biz bu bağı evlilik yoluyla birleştirip mutlu bir hayat sürmek için 14 Şubat 2012 Sevgililer Günü münasebetiyle o tarihte evlendik" dedi.

GÜZEL BİR YAŞAM
Koç, "Ben dışarıda işlerimi hallederken eşim de evde ev işleriyle uğraşıyor. Bana yemek hazırlamakla ve bazen de parkta da gezerek vakit geçiriyoruz. Kırıkkalemizde de engelliler için güzellikler oluşuyor. Türkiye Sakatlar Derneği İl Temsilciliğini de kurdum. Bu anlamda da biz gönüllerimizi birleştirirken diğer engellilerimiz içinde çok güzel çalışmalarımız oluyor. Bizler hayata tutunabilen ve hayatı çok güzel yaşayan insanlarız. Hayatımızı da renk katan insanlara da her zaman teşekkür ve minnet borçluyuz" diye konuştu.

ZORLANMIYORUM
Evlendikten sonra Kırıkkale´ye yerleştiklerini ifade eden Hatice Koç ise "Nevşehir´den geldim orada bakım merkezinde kaldım. Ondan sonra evlendik 14 Şubat bizim evlilik yıl dönümümüz oldu. Bakım merkezinden eve çıktık. Şu anda iyi kötü idare ediyoruz kendi kendimize. Yaşantımda zorlanmıyorum. Allah´a şükür Allah insanın rızkını veriyor. Temizlik ve yemek yapıyorum. Bunlarla uğraşıyorum. Şimdilik mutluyuz Allah´a çok şükür" şeklinde konuştu.