Anahtar Kelimeler: töreni olacak
  • Çarşamba 19.3 ° / 8.5 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 22.2 ° / 12.2 ° Bulutlar
  • Cuma 19.1 ° / 11.6 ° Light rain

Anma töreni olacak

Renklere dokunuşlarıyla adeta sanat veren, yaptığı çalışmalarla Dünya genelinde ismini Kralların Ressamı olarak duyuran Rahmi Pehlivanlı’nın vefatının 29. Yıldönümünde etkinlikler düzenlenecek.

TÖREN YAPILACAK

Dünya ülkeleri arasında 'Kralların Ressamı' olarak tanınan Rahmi Pehlivanlı, vefatının 29. yıl dönümü dolayısıyla Keskin’de anma programı düzenlenecek. Saat 09.30'da Keskin mezarlığında kabir ziyareti, saat 10.00'da Rahmi Pehlivanlı Müze Evi'nin gezilmesi ve saat 12.30'da Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı Sevgi yolu üzerinde resim sergisinin açılışı gerçekleştirilecek.

ANLAM ETKİNLİĞİ

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından eserlerinin sergilendiği Keskin ilçesindeki evinin önünde anma etkinliği ve sonrasında Sevgi Yolu’nda Resim Sergisi düzenlenecek. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Kralların Ressamı namı ile dünyanın tanıdığı Rahmi Pehlivanlı’yı 29. ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anacağız.

ÖNEMLİ BİR İSİMDİ

Keskinden, saraylara uzanan hayat hikâyesi ile Kırıkkale’miz insanına ilham kaynağı olan Rahmi Pehlivanlı Anadolu insanının istediği zaman her alanda yüksek başarılar elde edebileceğini göstermesi açısından çok iyi bir örnektir. Gerçekleştirilecek anma programı ve Resim Sergisi sadece bir görevi yerine getirme değil, hepimizin her alanda başarılı olabileceğimiz gerçeğini hatırlatması açısından önemlidir” denildi.