Anahtar Kelimeler: Baloğlu güven tazeledi
  • Perşembe 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Cuma 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Cumartesi 16 ° / 0 ° Güneşli

Baloğlu güven tazeledi

MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Olağan Kongresi'nde Erdal Baloğlu, yeniden il başkanı seçildi.

 

MHP KONGRESİ YAPILDI

MHP Kırıkkale İl Başkanlığı Olağan Kongresi'nde Erdal Baloğlu, yeniden il başkanı seçildi. Partililer, Yahşihan ilçesinde kongrenin yapılacağı düğün salonuna, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maskeli ve ateş ölçümü yapılarak alındı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını MHP Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya yaptı. MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk tarafından Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin mesajının okunmasının ardından gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

GENİŞ KATILIM OLDU

Seçime, tek aday olarak giren mevcut başkan Erdal Baloğlu, yeniden il başkanı seçildi. Kongreye, AK Partili Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, MHP'li ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Emrah Doğan ve partililer katıldı. Öte yandan, MHP İl Başkanlığı'nın farkındalık oluşturmak amacıyla kongrenin yapıldığı düğün salonunun yanına çağırdığı Türk Kızılay'ın gezici kan bağışı aracında kan bağışında bulunuldu.

AÇIK ALANDA YAPILDI

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, tek aday olarak girdiği olağan kongrede yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı'na bağımlılıklarını aynı hassasiyetle sürdüreceklerini belirterek, "11 belediyenin tamamının Cumhur İttifakı'nda olması bizim içinde ayrı bir gururdur" dedi. Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı Kongresi, korona virüs (Covid-19) tedbirleri de göz önünde bulundurularak Yahşihan İlçesindeki açık alan düğün salonunda yapıldı. Kongreye, Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Teşkilatı'nın üyeleri, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, MHP'li Belediye Başkanlarından Osman Türkyılmaz, İsmail Bildik, Veysel Aydemir ve Mehmet Koyuncu, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

UYANIK OLMALIYIZ

Milletvekili Halil Öztürk, kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin mesajını okudu. Türkiye'nin çetin bir dönemden geçtiğini belirten Bahçeli, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye çetin bir dönemden geçmektedir. Sorumluluğumuz her zamankinden daha fazladır. Tarihin ve coğrafyanın milliyetçi ülkü harekete yüklediği sorumluluklar hem büyük hem de ağırdır. Bir yanda virüs tehdidi, diğer yanda vandal emeller ülkemizi meşgul etmektedir. Temennin bilhassa Covid-19 hastalığına karşı tedbirlere muhakkak suretle uymanız, akıl çelici ve art niyetli propagandaları elinizin tersiyle itmenizdir. Ege ve Doğu Akdeniz'de hak ve menfaatlerimize zarar vermek için nöbetleşe nifak devresine çıkan ülkeler ve karanlık emeller oldukça fazladır. Türkiye'yi içte ve dışta hedef alan taciz ve tahrikler mutlaka tetikte ve uyanık olmamız gerektirmektedir."

HASSASİYET SÜRECEK

Tek aday olarak girdiği olağan kongrede tekrar il başkanı seçilen Erdal Baloğlu, Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı olarak Cumhur İttifakı'na hassasiyetle devam edeceklerini ifade ederek, "Kırıkkale gibi milli hassasiyetleri yüksek olan bölgelerde yönetimlere talepler umduğumuzdan çok fazla oluyor. O yüzden bizde her zaman yaptığımız asıl ve yedek ayrımını listelerimizden çıkarttık genel merkezimizin oluruyla. Yönetimimize yazmış olduğumuz arkadaşlarımızın tamamı bizim asil üyemizdir. Asil üye olarak toplantılarımıza ve faaliyetlerimize katılacaklardır. Ben şimdiden yönetimlerimize almış olduğumuz bu arkadaşlarımızın Milliyetçi Hareket Partisine davamıza Kırıkkale'mize yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İTTİFAK VURGUSU

Cumhur ittifakına olan bağlılık, sadakat ve sorumluluklarını yerine getirdikleri için teşkilatına teşekkür eden Baloğlu, "Diğer taraftan genel olarak baktığımız zamanda 11 belediyenin tamamının Cumhur İttifakı'nda olması bizim içinde ayrı bir gurur meselesi. Rakamlar üzerinden değerlendirildiğinde 11 belediye, 23 il genel ve birçok belediye meclis üyesi 2 tane il genel cumhur ittifakının dışında diğerlerinin tamamını içerisinde bizim de bulunduğumuz cumhur ittifakı kazanmıştır. Bu da genel merkezle bazında bizleri mutlu ve memnun etmiştir. Değerli dava arkadaşlarım bundan sonraki çalışmalarımız aynı hassasiyetle, elimizdeki imkanlarla ve bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dava arkadaşlarımızla devam edecektir" ifadesini kullandı. Kongre sonrasında partililer, Kızılay'a kan bağışında bulundu.