Anahtar Kelimeler: Belgelerini aldılar
  • Salı 39 ° / 22 ° Güneşli
  • Çarşamba 39 ° / 22 ° Güneşli
  • Perşembe 41 ° / 23 ° Güneşli

Belgelerini aldılar

Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından projelendirilerek hayata geçirilen Şifacı Kadınlar Projesinde kursiyerlerimiz katılım belgelerini aldı.

ŞİFACI KADINLAR PROJESİ

 Toplam 30 kadın çiftçiye yönelik başlatılan proje ile Tıbbı Aromatik Bitki Yetiştiriciliği ve işlenmesi konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerden geçen kursiyerlerimiz yetiştirdikleri ürünleri işleyerek pazarlama imkânı da buldu. Proje kapsamında eğitimlerin yanı sıra teknik geziler ile bu alanda başarı sağlamış işletmeleri de inceleme fırsatı bulan kursiyerlerimize kurs katılım belgelerini İl Müdürü Sırrı Yılmaz teslim etti. Tamamlanan proje ve kadın çiftçilerin üretimdeki payını arttırmak adına yürütülen diğer projeleri değerlendiren İl Müdürü Sırrı Yılmaz; “Kadın çiftçilerimizin tarımdaki ve üretimdeki rolünü güçlendirmek adına projeler yürütüyoruz. Şifacı kadınlar projemiz de bu alanda başarı ile tamamladığımız projelerimizden biri.

DAHA MUTLU EDİYOR

Özellikle kırsal alanda hem kadınlarımızın hem de gençlerimizin üretimde olması, kadınları ve gençleri ile tarımda büyümeye devam eden bir ülke olmamız çok önemli. Bu alanda projelerimiz artarak devam edecek. Ayrıca kursiyerlerimizin aldıkları eğitim ve elde ettikleri kazanımları ile kooperatifleşmek adına attıkları adımlar da var. Bu çabalarını destekliyor ve ihtiyaç duyacakları her türlü desteği sunmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Projelerimizin böyle olumlu sonuçlarını görmek bizleri daha da mutlu ediyor.” Şeklinde konuştu.