Anahtar Kelimeler: yeter”
  • Çarşamba 17 ° / 2 ° Güneşli
  • Perşembe 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 21 ° / 8 ° Parçalı bulutlu

“Bu ayıp size yeter”

“Bu ayıp size yeter”

Altınışık’tan özel açıklamalar

 

Gazetecilerle buluştu

 

Gündeme özel açıklamalar yaptı

 

 

 

 

İnternet medya temsilcilerinin bu hafta ki konuğu İYİ Parti İl Başkanı Bülent Altınışık oldu. Altınışık, kendisinin ve İYİ Parti’nin hedefleri, şehrin eksiklikleri, çözüm önerileri, Keskin seçimi, ittifaklar üzerine düşüncelerini paylaştı. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve belediye yönetimi hakkında ise ilginç ifadelerde bulundu.

 

 

 

BELEDİYE ELEŞTİRİSİ

İYİ Parti İl Başkanı Altınışık, internet medya temsilcileri ile yaptığı görüşmede çarpıcı açıklamalarda bulundu.  İYİ Parti olarak her gün  en az 3-5 üye kaydı yaptıklarını belirten Altınışık “İnsanlarımız kendileri gelip üye oluyorlar. İlk başlarda daha çok MHP ve CHP’ye oy vermiş vatandaşlarımız gelip üye oluyordu. Son dönemlerde daha çok AK Parti’den geliyor.  Parti olarak tüm ilçe ve köyleri en az ikişer defa ziyaret etmeyi planlıyoruz. Pandemi nedeniyle biraz ara vermiştik ama şimdi tekrar tedbirleri alarak çalışmalara başladık.  Parti olarak bizim yeni kurulan diğer partilerden farkımız var. Biz birinci parti olmak ve genel başkanımızı cumhurbaşkanı yapmak hedefindeyiz.  AK Parti’nin kendi yaptırdığı ankette yüzde 15.5 çıkıyoruz. Bizim anketimizde yüzde 20’ye ulaştık. İnsanlarımız AK Parti tarafından yapılan anketlerde tedirginlik yaşadığı için gönlündekini söyleyemiyor. Şu anda yüzde 20’lerdeyiz ve her geçen gün bu oran artıyor.” dedi.

 

ESNAFA DESTEK OLUNMADI

Kırıkkale Belediyesi’nin pandemi döneminde esnaflarını yalnız bıraktığına dikkat çeken Altınışık  “ Kırıkkale Belediyesi maalesef esnafının yanında olmadı. Peki ne yapabilirdi; 255 kahvehane, 350 lokanta, 17 düğün salonu, 14 özel okul kapalı. 392 okul servisi,  320 taksi, 350 minibüs kontak kapattı. Bu krizde esnaflardan reklam ve tabela vergisi almamalı, kapalı olan işyerleri sahiplerinden su parasını yüzde 50 indirimli almalı, onu da ertelemeli, esnaftan çöp vergisi almalı, krizde işyeri açan esnafa teşekkür plaketi verip ruhsat harcı almamalı.  200-300 lira olsun ayda düzenli bir şekilde maddi destek vermeli. Kırıkkale Belediyesi’nin bu gücü ve bu imkanı var.

 

MÜTEAHHİT ANLAYIŞI

Kırıkkale Belediyesi sosyal belediyecilik yapmak yerine müteahhitlik yapmaya soyundu.  Nerede güzel bir arsa var oraya villa, konut dikmek peşinde koşuyor.  Oysa bu şehrin yeşil alana ihtiyacı var. İnsanlarımızın aileleri ile gidip oturacağı, gezebileceği, vakit geçirebileceği, mesire alanlarına ihtiyaç var.  Allah’tan ilimizde bir Celal Bayar parkı varda zamanında yapılmış onun dışında hiçbirşey yok. Şimdilerde de Celal Bayar Parkı’na millet bahçesi dediler bakanlık tarafından yapılıyor o da. Belediye yine bir şey yapmıyor. Belediyenin tüm derdi villa, konut yapmak olmuş. Yenimahalle’de bir arsa vardı villa yapacağım diye tutturdu. İYİ Parti ve MHP’li meclis üyelerini sayesinde ertelendi. Halen aynı projeyi getirme derdinde.

 

NEYİNİ ELEŞTİREYİM Kİ?

Ben belediye reisini, belediyeciliği eleştiririm. Ortada ne reis ne belediyecilik var. Şehrin ortasında, meydana 50 metre, emniyet binasına 20 metre uzaklıkta insan pisliği akıyor. Balıkçılar Çarşısı’nın hemen arkasında. Fareler insanlara saldırıyor. Bu ayıp belediyeyi yönetenlere yeter. Bu sadece bir tanesi, belediyenin hangi ayıbını anlatayım. Balıkçılar Çarşısı yapmışlar. Balıkçı esnafını küçücük bir yere doldurmuşlar. Ana caddenin üzerinde. Vatandaş aracını park edip balık almaya gitse trafiği kitliyor. Polis ceza kesiyor.  Türkiye’nin neresinde böyle bir balıkçılar çarşısı var?” ifadelerini kullandı.

 

ADAYLIK AÇIKLAMASI

Yapılacak ilk genel seçimde partisinden milletvekili adayı olduğunu vurgulayan Altınışık iddialı açıklamalarda bulunarak “İnanıyorum ki milletvekili de seçileceğim. Hatta şunu söyleyim; bu şehirde 2 milletvekili çıkarabilecek tek parti İYİ Partidir. Biz bununda ötesinde 3 vekilin tamamını alma hedefindeyiz. Siyasi bilgim var 42 yıldır siyasetin içindeyim.  Ekonomi bilgim var iş dünyasından birisiyim. Hayvancılıkla uğraşıyorum bu konuda yeterli bilgiye sahibim. Sıkıntıyı da çözümü de biliyoruz. Yeter ki halkımız bize yetki versin.  Dersimize çalışıyoruz. Konuya vakıfız.  2 sektörde çalışma yapılmalı.  Biri MKE; yeniden modernize edilip 6-7 bin insanın çalışacağı hale getirilmeli.  İkincisi tarım ve hayvancılık.  Kızılırmak suyunu Kırıkkale’nin çorak arazisi ile en az yüzde 75-80 oranında buluşturmak gerekir.  Bunların yanında birkaç bin insanın çalışacağı özel sektörü gerekirse arsa verip ilimize getirmeliyiz. Bunu yaparken de mecliste Kırşehir’in, Ankara’nın, Yozgat’ın aldığı teşviklerden Kırıkkale’nin de faydalanmasını sağlanmalı. Bu şehirden teşviklerden yüzde 100 faydalanırken biz yüzde 50 olarak faydalanıyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

İTTİFAK AÇIKLAMASI

CHP ile ittifaklarına değinin Altınışık “CHP ile 2018 genel seçimlerinde ve 2019 yerel seçimlerde seçim ittifakı yaptık.  Şu anda herkes kendi politikasını yürütüyor. O zaman seçimler için ittifak yaptık ama şu an bir ittifak yok. Sadece yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapıp kazandığımız belediyelerde bizimde sorumluluğumuz var.  Bunun dışında MHP’nin, AK Parti ile yaptığı gibi  tartışmasız, mezara kadar bir ittifakımız yok. Ülkemize, idealimize en ufak zarar verecek söylemde karşı karşıya geliriz. Biz şu anda tek başına seçime girecek gibi, tek başına iktidara gelecek gibi, genel başkanımızı cumhurbaşkanı seçecek şekilde çalışıyoruz.” dedi.

 

DEDE YILDIRIM ELEŞTİRİSİ

İptal edilen Keskin seçimlerine de değinen Altınışık “Milletin vicdanında o seçimin galibi İYİ Partidir. O seçimi iptal ettirenler, İYİ Parti’ye oy veren 1808 tane insanın vebalini omuzlarına aldılar. Bu vebal onlarla beraber mezara kadar gidecek. Bu dünyada olmasa da ahirette o vebalin hesabını verecekler. Keskin Belediyesi görünüşte onlarda olsa da halkımızın yüreğinde bizdedir.  Dede Yıldırım’ın utanarak, kafası yerde gezindiğini biliyorum.  Haketmediği bir seçimi devletin gücünü kullanarak zorla aldılar. Biz Dede Yıldırım’a kaybetmedik.  Devlet gücü ile kazandığımız seçim gaspedildi. AK Parti yöneticileri dinden, Allah’tan, Peygamberden bahsederken hepimizi solluyorlar. Ama iş Allah’ın, Peygamberin, dinin emirlerini yerine getirmeye gelince hiç konuştukları gibi davranmıyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.