Anahtar Kelimeler: Canice öldürülmüş
  • Çarşamba 17 ° / 2 ° Güneşli
  • Perşembe 20 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cuma 21 ° / 8 ° Parçalı bulutlu

Canice öldürülmüş

Canice öldürülmüş

 

Cinayet vakası

Mamak Belediyesi´nde çalışan ve aralarında alacak verecek davası olduğu iddia edilen iki temizlik görevlisinden, M.D ve A.T´nin birlikte çıktıkları Kırıkkale yolculuğu cinayetle sona erdi.

CİNAYET VAKASI

Mamak Belediyesi´nde çalışan ve aralarında alacak verecek davası olduğu iddia edilen iki temizlik görevlisinden, M.D ve A.T´nin birlikte çıktıkları Kırıkkale yolculuğu cinayetle sona erdi. 11 Kasım´dan itibaren kayıp olan M.D hakkında Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri çalışma başlatmıştı. Yapılan çalışmalar neticesinde, M.D´nin son telefon görüşmesini Mamak Belediyesi´nde beraber çalıştığı arkadaşı A.T ile yaptığı anlaşıldı. Soruşturmayı sürdüren Şube Müdürlüğü, A.T´yi ifade vermek için emniyete çağırdı. İfadeye çağrılmasından sonra, kendisine ulaşılamayan A.T bir süre ortadan kayboldu. A.T´nin ailesi de kendisinden haber alınamadığı gerekçesi ile kayıp müracaatında bulundu. A.T, kendisinin arama çalışmaları sürdüğü sırada önceki gün sabah saatlerinde Ankara Karapürçek Polis Merkezi Amirliği´ne teslim oldu.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Teslim olan A.T´den cinayet itirafı geldi. A.T´nin ifadelerinde, M.D´ye borçlu olduğu ve borcunu istemesi üzerine, Altındağ´ın Bostancık Huzur Cami karşısında buluşarak 06 AB 5965 plakalı araçla Kırıkkale´ye gittiklerini, yol esnasında aralarında tartışma çıktığını ve kavgaya tutuştuklarını anlattı. Sonrasında araçta bulunan sopa ile M.D´yi döverek öldürdüğünü, M.D´nin cansız bedenini Kızılırmak Nehri kenarında bir çukura bırakıp, suç aletini de nehire attığını itiraf etti. A.T tutuklanma talebi ile Adliye´ye sevk edilerek, ceza evine gönderildi.