Anahtar Kelimeler: parkı açılıyor
  • Pazar 16 ° / 4 ° Parçalı bulutlu
  • Pazartesi 16 ° / 3 ° Güneşli
  • Salı 16 ° / 2 ° Parçalı bulutlu

Doğa parkı açılıyor

1744 rakımlı dağdaki Atlı Safari ve Doğa Parkı yeniden açılıyor Biniciler için atlar eğitiliyor Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan Dinek Dağındaki Atlı Safari ve Doğa Parkı 1 Haziran'da yeniden açılırken atlar ise bakıcılar eşliğinde eğitilmeye devam ediliyor.

GÜZEL BİR ÇALIŞMA

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında ziyarete kapatılan Dinek Dağındaki Atlı Safari ve Doğa Parkı 1 Haziran'da yeniden açılırken atlar ise bakıcılar eşliğinde eğitilmeye devam ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart'tan itibaren kapanan ve 1 Haziran itibari ile tekrar kapılarını açacak kafe ve restoranlarda çalışmalar başladı. Kırıkkale Valiliğince turizme kazandırılan 1744 rakımlı Dinek Dağındaki Atlı Safari ve Doğa Parkında da açılış hazırlıkları sürüyor. Binici tutkunlarının vazgeçilmezi olan atlar ise doğal ortamlarına uygun olarak bakıcılar eşliğinde hem eğitiliyor hem de yetiştiriliyor. Gölet etrafına yapılacak Bungalov evlerinin inşaat çalışmaları da hızla devam ediyor. Turizm çalışmalarının devam ettiği Dinek Dağındaki görsel manzara da drone ile havadan görüntülendi.

BİLGİ VERİLDİ

Açıklamalarda bulunan At bakıcısı Onur Ceylan, "Kapadokya'dan geliyorum. Güzel atlar diyarı olduğu için atlara hevesim var. Kırıkkale Valimiz sağ olsun bize böyle imkan oluşturdu. Korona virüsten dolayı bütün binicileri buraya kabul edemedik. Biz de atlara yöneldik atları eğittik. Biz amatördük gittikçe geliştirdik. Herkesi bu spora bekliyorum. At binişini spor olarak görsünler. Bir hobi olarak görsünler" dedi.

EĞİTİMLİ ATLAR VAR

Ceylan, "Bizim ata sporumuz zaten. Hiçbir şekilde korkmasınlar. Büyüklerimiz çocuklarını teşvik etsin. Valimiz buraya getirdi bizi sağ olsun böyle bir imkan sundu. Veliler çocuklarını getirsin. Öz güvenleri gelişsin. Hiçbir şekilde korkmasınlar. Bizim buradaki atlarımız eğitimli. Yeri geldiği zaman biz onları dizginliyoruz. Bu korona virüsü bir fırsata çevirdik atları eğittik. Kırıkkale Dinek Dağına herkesi bekliyoruz" şeklinde konuştu. Korona virüs nedeniyle ara vermek zorunda kaldıklarını belirten Özkan Arslan, gençlere hem sportif faaliyetlerde hem de biniciliği atı sevdirmek adına çalışmalarının devam edeceğini söyledi.