Anahtar Kelimeler: Geçici görevle gitmiş
  • Çarşamba 39 ° / 22 ° Güneşli
  • Perşembe 41 ° / 23 ° Güneşli
  • Cuma 41 ° / 22 ° Güneşli

Geçici görevle gitmiş

Geçici görevle gitmiş


SURİYE´nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Çavuş Davut Özcan´ın (25) cenazesi, memleketi Kırıkkale´de gözyaşları arasında toprağa verildi.

CENAZESİ KALABALIKTI
İdlib´de rejim güçleri tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucu şehit düşen 5 askerden Piyade Uzman Onbaşı Davut Özcan´ın cenazesi, Hatay´da düzenlenen törenin ardından memleketi Kırıkkale´ye getirildi. Burada şehit Özcan için Merkez Nur Camii´nde tören düzenlendi. Törene şehidin annesi Sultan, babası Bünyamin, kardeşleri Mehtap, Demet ve Ertan Özcan ile Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kırıkkale AK Parti Millitvekili Ramazan Can, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve çok sayıda kişi katıldı.

GEÇİCİ OLARAK GİTMİŞ
Törende şehidin babası Bünyamin ve kardeşi Ertan Özcan ile diğer yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Özcan´ın cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Balışeyh ilçesine bağlı Aydınşeyh Köyü´nde toprağa verildi. Şehit Özcan´ın, 2018 yılında göreve başladığı ve geçici görevle İdlib´e gittiği belirtildi.