Anahtar Kelimeler: Hemen sokağa çıktılar
  • Pazartesi 31 ° / 15 ° Güneşli
  • Salı 31 ° / 17 ° Güneşli
  • Çarşamba 33 ° / 17 ° Güneşli

Hemen sokağa çıktılar

65 yaş üstü vatandaşlar kısıtlamanın hafta içi kaldırılmasını istedi 65 yaş ve üstü vatandaşlar sokaklarda Kırıkkale'de, korona virüs (Covid-19) nedeniyle haftalarca evlerde kalan 65 yaş ve...

Kimi bankaya koştu kimisi de özlediği sokaklarda gezdi.

SOKAĞA ÇIKTILAR

Kırıkkale'de, korona virüs (Covid-19) nedeniyle haftalarca evlerde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içi kaldırılmasını istedi. 45 gün aradan sonra ilk defa sokağa çıkan bir vatandaş da dükkan kirasını almaya gittiğini söyledi. Korona virüs nedeniyle 65 yaş üstü vatandaşlar haftalardır evlerindeydi. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlar için getirilen sokağa çıkma kısıtlamasına bugün 4 saatliğine ara verildi. Kırıkkale'nin en işlek caddesi olan Zafer Caddesi 65 yaş üstü vatandaşlara kaldı. Güneşli havanın keyfini çıkartan vatandaşlar özgürce sokakta gezdi. Bu kısıtlamanın pazar gününe getirilmesinden dolayı şikayet eden bazı vatandaşlar da banka ve kamu kurumlarındaki işlerini yapamadıklarını dile getirdi. Sokağa çıkan bir vatandaşın da ilk işi dükkan kirasını almak oldu. 45 günün ardından sokağa yeni çıktığını ifade eden 75 yaşındaki Arif Yıldırım, "Bir dükkanım var kirasını almaya gidiyorum. Her zaman keşke yapılsa. Bak ben 45 gündür ilk defa evden çıkıyorum. Onun için kendimizi kollayacağız" dedi.

VİRÜS AÇIKLAMASI

10 Mart'tan beri dışarı çıkmadığını belirten 71 yaşındaki Cennet Gönül Sekmen "Hatim indirdim Kur'an-ı Kerim indirdim. Şimdi de Salat-Tefriciye'yi okuyorum. Bacaklarım tutmuyor dualarımla inşallah hepsi iyi olacak. İyi ki Tayyip bey bunu bize verdi. Kur'an'da da zaten hep Tayyip geçiyor. Dünya durdukça Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün sağlık çalışanlarına memurlarına bütün herkese çok teşekkür ederim. Evimde oturuyorum balkonuma çıkıyorum. Mart'ın 10'undan beri hiç bir yerden hiçbir yere çıkmadım. Çocuklarımın sözünü tuttum. Zaten bir kızım var oğlum öldü. Yeneceğiz bu virüsü. Biz Müslümanlar yenmezsek hiç kimse yenemez. Allah diyen adamdan zarar gelmez" diye konuştu.

"ÖZGÜRCE GEZİYORUZ"

Bir vatandaş da, "Bunu bize tanığı için çok teşekkür ederim. En azından hiç olmazsa özgürce geziyoruz. Bir ricam var hükümetten. Bizim bankada işlerimiz var. Eğer bunu pazar günü değilde salı, çarşamba veya perşembe gününde 1 gün müsaade ederlerse çok çok memnun oluruz. Yapacak işlerimiz var bugün her taraf kapalı. Benim banka borcum var yatıramıyorum" şeklinde konuştu.65 yaşındaki Haydar Taloğlu'da, bankada işlerinin olduğunu ve kısıtlama yasağının hafta içi kaldırılmasını ifade etti.