Anahtar Kelimeler: Hikayelerle Anadolu İrfanı
  • Pazartesi 9 ° / 2 ° Sağanak
  • Salı 4 ° / -2 ° Güneşli
  • Çarşamba 4 ° / -3 ° Güneşli

Hikayelerle Anadolu İrfanı

Hikayelerle Anadolu İrfanı

Kırıkkale Valiliği himayelerinde ve Kırıkkale belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Yazar Bekir Develi ´Anadolu İrfanı´´ konulu konferans Nur Cami salonunda düzenlendi.

Bekir develi geldi
Nur Cami Konferans salonunda düzenlenen ve oldukça yoğun ilginin olduğu konferansta Bekir Develi; yaptığı ulusal ve uluslararası gezilerde kendisinde derin izler bırakan insan hikayelerini paylaştı. Anadolu´nun bütün renkleriyle bir bütün olduğunun altını çizen Develi, ?Biz ülkemizin güzelliklerini, Türkiye´nin bir cennet olduğunu gösteren ve kendi kahramanlarımızı yaratan sinema filmleri yapıp düzgün ve milli değerlere bağlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız Süpermeni, Örümcek Adamı, Batman´ı değil, Ebu Hüreyre, Sadd Bin Ebu Vakkas´ı kahraman olarak bilmeli? dedi.

AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Konuşmasında başından geçen olayları anlatarak kimi zaman güldüren kimi zamanda hüzünlendiren Bekir Develi, insanlığın yalnız kaldığını belirterek, ?Öncelikle ben hoca değilim. Ramazan programı yönettiğim için beni Nihat Hatipoğlu gibi görebiliyorlar. Başımıza da ne geldiyse hoca olmayanlara hoca demekten geldi. Din alimlerinin bizlere doğru anlatamadığından ya da bizler anlatılanları tam anlamıyla anlamadığımızdan dinimizi bile tam olarak yaşayamıyoruz? şeklinde konuştu. Konferansının sonunda Bekir Develi´ye kendi resmi olduğu bir tablo verildi. Konferans sonrasında Bekir Develi, kitaplarını da imzalayarak hayranları ile fotoğraf çektirdi.