Anahtar Kelimeler: İlçede hummalı çalışma
  • Pazartesi 9 ° / 2 ° Sağanak
  • Salı 4 ° / -2 ° Güneşli
  • Çarşamba 4 ° / -3 ° Güneşli

İlçede hummalı çalışma

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp Ülkemizi de etkileyen yeni tip Coronavirüs(Covid-19) ile ilgili 65 yaş üstü Vatandaşlarımızın sokağa çıkışının sınırlandırılmasıyla birlikte Karakeçili Belediyesi ve Kaymakamlığı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

VATANDAŞA YARDIM

Karakeçili Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların  ihtiyaçları karşılanmaya başlandı. Öte yandan ilçede dezenfekte işlemleri aralıksız devam ediyor.  Evde kaldığınız için yaşlılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir, "Hayatın her insan için farklı anlamlar taşıyan çeşitli dönemleri vardır. Yaşlılık da hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimizdir. Yaşlılık, insanın güç ve kuvvetini kaybettiği, bir başkasının desteğine ve yardımına ihtiyaç duyduğu, en zor dönemdir.

BİLGİLER VERİLDİ

Bu zor dönemdeki büyüklerimize hürmet göstermek ve saygıda kusur etmemek gerekir. Unutmamamız gerekir ki, bugünün gençleri, yarının ihtiyarlarıdır. Her ne kadar devletimiz huzur evlerinde, kimsesiz ve yaşlılarımıza, yeterli derecede maddi ve manevi imkânları sunsa da, onların manevi olarak rahat edecekleri yegâne yerleri, evlatlarının yanıdır. Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki; onlar bizim için bir yük değil, saadet kaynağımızdır. Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, toplumumuzun rehberleri olan büyüklerimizi sadece özel gün ve haftalarda değil yılın her gününde hatırlayarak onlarla birlikte olduğumuzu onlara hissettirmeliyiz. Onları, tecrübelerinden faydalanacak birer rehber ve evimizin huzur kaynağı bilmeliyiz."