Anahtar Kelimeler: Jandarma yaşında
  • Perşembe 38 ° / 24 ° Güneşli
  • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli
  • Cumartesi 37 ° / 23 ° Güneşli

Jandarma 181 yaşında

Jandarma Teşkilatının 181. Kuruluş Yıldönümü Cumhuriyet Meydanında Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anıtına Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca çelenk konularak kutlandı.

KUTLAMA YAPILDI

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Jandarma Teşkilatının 181'inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk bırakma töreni gerçekleştirildi. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen törene İl Jandarma Komutanı Uğur Özmen, İl Jandarma Komutan Yardımcıları, İlçe ve Şube Komutanları ve personeller katıldı. Saygı duruşu sonrası İstiklal Marşının okunmasının ardından çelenk sunumuyla birlikte tören sona erdi.

GURUR AÇIKLAMASI

Kırıkkale İl Jandarma Komutanı Uğur Özmen, "Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıl dönümünü gururla kutlamaktayız. Jandarma Teşkilatı, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşaması için ülkemizin her bir köşesinde gece gündüz demeden hizmet vermekte ve yapmış olduğu başarılı çalışmalarla bizlere gurur kaynağı olmaktadır. Tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale'de de güven ve huzurun tesisinde çok ciddi çalışmalara imza atan Jandarma Teşkilatı, görev ve sorumluluklarının yanı sıra hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle, vatandaşlarımız ile devlet arasında önemli bir köprü oluşturmaktadır.''dedi.