“Kırıkkale´de bir vakıf üniversitesinin kurulmasını sağlamalıyız”
“Kırıkkale´de bir vakıf üniversitesinin kurulmasını sağlamalıyız”
Tarih: 23.10.2017 00:52:37/ 8510okunma / 3yorum

 

Yılmazer´den önemli bir öneri

 

Kırıkkaleli avukat Murat Yılmazer, Kırıkkale´ye bir vakıf üniversitesi kazandırılmasına yönelik hayati bir öneride bulundu. Bununlaü ilgili açıklama yapan Av. Yılmazer, neler yapılması gerektiğini söyledi…

 

YILMAZER ÖNERİSİ

İşte Yılmazer´in bu konudaki önerisi ve açıklamaları:  Kırıkkale´de öncelikle işsizlik sorununun önüne geçmek ve Kırıkkale´den başka illere göçün önüne geçmek için öncelikle şehrimizin dinamik bir yapıya kavuşması için kısa vadede belli çalışmalar yapmalıyız.

Bunun için birinci öncelik Kırıkkale Üniversitesi ile şehrimizin bütünleşmesini sağlamak. Bu konuda ben bir süre önce Mustafa Pekdoğan Parkı´nın Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine verilmesini gerekçeleri ile önermiştim. Bu öneri aynı zamanda Kırıkkale Belediyemize bir çağrı idi. Bu çağrı bir karşılık bulur mu? Oldukça zor. Bunun karşılık bulması için Kırıkkale gerçeğine daha bütüncül bir bakış açısına sahip olmamız lazım. Şu aşamada bu bakış açısına sahip olmadığımızı düşünüyorum.

Örneğin Mustafa Pekdoğan şehir parkına Üniversitemiz sahip olsa ve şu an yapılmış olan şehir parkı “MKE tarihini yıkarak” değil de oradaki tarihi doku korunarak Kırıkkale´nin “Cumhuriyeti kuran insanların” şehri olduğu konsepti ile yapılsa idi. Üniversite ve diğer paydaşlarla işbirliği yapılarak örneğin Kültür Merkezi Üniversite Tanıtım ve Kayıt Merkezi olarak da kullanılabilseydi, Üniversiteyi kazanan gençler ve aileleri Kırıkkale ile daha doğru biçimde tanışabilirlerdi. Bu tanışma ticari anlamda da Kırıkkalemize katkı sunardı.

Geç mi kalındı ?

MKE tarihinin bir parçası olan işçi lojmanlarının tamamı yıkılarak Kırıkkale´deki MKE tarihi ve şehre etkisi yok edildi. Bunun için geri dönülemez.

Yazık ki Kırıkkale´nin belki de en eski (ki Kırıkkale tarihi MKE tarihi ile başlar denilebilir) evlerini (MKE lojmanlarını) yıkıp “eski Kırıkkale evleri” diye 2017 yılında yapılan evleri inşa ettik.

Bu beni oldukça üzen bir konudur.

Bu bana vizyonun ne demek olduğunu somut olarak göstermiştir.

Ancak hala yapılabilecek şeyler tabi ki var.

Bir de Kırıkkale´de kurulduğu yerin yanlış olduğunu düşündüğüm Kırıkkale Üniversitesi´ne yeni bir üniversite eklenmesi bu hatanın telafisine katkı sunabilir.

Hatta bu hata bütüncül yeni bir yapılanma ile olumlu hale dönüştürülebilir.

Kırıkkale´de bir vakıf üniversitesinin kurulmasını sağlamalıyız.

Bunun için Sayın Milletvekillerimiz , Belediyemiz ve şehrin etkili isimleri özel bir çalışma yapabilirler.

Yapılabilir mi?

İstenirse, ciddi biçimde çalışılırsa “evet yapılabilir”.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mak.Yük.Müh.İsmail ERCAN
23.10.2017 09:20:11
Sayın Yılmazer´e daha önemli bir önerim var.Umut sitelerinin önündeki alan katledilmek üzere.Oraya öncelikle sahip çıkılması gerekiyor.Orasına çokyüksek katlı bnalar yapılıp betonlaştırılmak isteniyor.Söz konusu alana ŞEHR MÜZESİ yapılamazmı?Sayın YILMAZER´i o alana çadır kurup eylem yapmaya davet ediyorum.Memleketine sahip çıkmak asıl böyle olur.SELAMLAR.
Mak.Yük.Müh.İsmail ERCAN
23.10.2017 09:20:46
Sayın Yılmazer´e daha önemli bir önerim var.Umut sitelerinin önündeki alan katledilmek üzere.Oraya öncelikle sahip çıkılması gerekiyor.Orasına çokyüksek katlı bnalar yapılıp betonlaştırılmak isteniyor.Söz konusu alana ŞEHR MÜZESİ yapılamazmı?Sayın YILMAZER´i o alana çadır kurup eylem yapmaya davet ediyorum.Memleketine sahip çıkmak asıl böyle olur.SELAMLAR.
Son Yorumlananlar
İnce Kırıkkale´yi salladı!
Artık TAMAM İnşallah !
Vali´den köy ziyareti
sayın valimize çok teşekürlerimizi iletir ziyaetinden dolayı bizlerin sorunlarını dinlediyi yıllardır cep telefonlarımız çekmiyordu köyde konuşmıyorduk köyümüze türksel vericisini taktırdı en kısa zamanda faliyete geçeceyi için sayın vaimize teşekürlerimizi iletiriz
Önal´dan toplantı ve ziyaret
Akpye verdik noldu bu sefer oyun inceye ve chpye inşallah kazanırsınız..
BİR BABANIN FERYADI
Merhaba Iyi bir maddi tazminat almak için böbregini sat. Daha fazla bilgi için asagidaki adrese yaziniz: organs_harvesting_program@outlook.com Tesekkür ederim
Bu haber skandal olur!
Kim olduğunu açıklayında bilelim. Yakın zamanda seçim olacak insanların ağzına laf lazım. Seçim öncesi böyle şeyler şart yani
Bu haber skandal olur!
kırıkkalemızın kaderi bu ısde
Öztürk projeleri inceledi
Keskinde ne proje varmışda inceliyormuş haha güldürmeyin
NEDEN YAPMADIN?
Vur oraya bu haberlerin devamı gelsin yayınlanmıştı kaldırıldı sonra nedense ama gerçekten vasat bir başkanlık yapıyor hiçbirşey vermiyor kırıkkaleye park yaptı diye bir başkana 5 yıl süre verilmez inşallah değişir..
NEDEN YAPMADIN?
üniversite yahşihan tren yolunu takip edip sanayiden samsun yolunu takip edip terminal podyum üniversite raylı sistem.(ters te işleyebilir)minibüsçüler istemeye bilir ama bütün mahalleler ögrencilerin ulaşımı ve ikametine açılır rantçı apartçı zenginlere inat..
Ramazan Can bilgiler verdi
Zaten otopark sıkıntısı var eski valiligin oraya yapmak mantıklı degil eski kültür merkezini yık oraya yap sanki ne yatırım yapıyorsunuzda..
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kirikkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:14 07:59 12:58 15:22 17:39 19:11
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ