Anahtar Kelimeler: Kızılay yardım ediyor
  • Cuma 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Cumartesi 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Pazar 17 ° / 1 ° Güneşli

Kızılay yardım ediyor

Kızılay yardım ediyor

YARDIM ÇALIŞMASI

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi Hane Ziyaretleri İle Beraber Yardım Faaliyetlerine Devam Ediyor.Türk Kızılay Kırıkkale şubesi yoğun bir ramazan programı ardından Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa İşler ve Kızılay´ın gönüllüleri tarafından Kırıkkale´de yaşayan dezavantajlı ailelere karşı yapılan sosyal yardım faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa İşler bununla ilgili şunları söyledi;  "Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak dezavantajlı ailelere yardım faaliyetlerimiz evleri ziyaret ederek birebir onların dertlerini dinleyerek, dertleri ile dertlenerek yanlarında oluyoruz.´´

HANE ZİYARETLERİNİN ÖNEMİ

Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa İşler hane ziyaretleri hakkında; "Hane ziyaretleri çok önemli faaliyettir. Çünkü bizim ne paylaştığımız fotoğraflar ne bizim yazdığımız yazılar asla oradaki dramı, acıyı, yokluğu, zorluğu tarif edemez. Bizzat gidip insanların hallerini, durumlarını görmek, gece vakti kapılarını çalıp biz buradayız sizinleyiz demek onların ne kadar mutlu olduğunu görmek tarif edilemez.Kimisi apartmanların hemen dibinde üzerinde oturacak doğru dürüst halısı kilimi olmayan dökük bir evde depresyon hastası olmasına rağmen tek başına yaşayan bir anne.Kimisi böbrek, şeker, nefes darlığı çeken bir baba.Kimisi Afganistan´dan gelmiş komşuların verdiği eşyalarla odaların boş olduğu bir evde hayat mücadelesi veren bir kardeşimiz? dedi.

YARDIM AÇIKLAMASI

"Diğeri Iraktan gelmiş kendisi kalp hastası çocuğu epilepsi hastası. Bir başkası tek başına hayat mücadelesi veren, pet şişe toplayarak elektriğini ödemeye çalışan dul kadın  ve annelerine sığınmış evlatlar. Çocuk çıplak yatıyordu üşümez mi dedim sıcaktan bunaldı yeni çıkardım diye elinde getirdiği bir kazaktı. Annesi dedi ki: anne bana doğum günü pastası alacak mısın diye kızım her gün soruyor. Bende her gün onu kandırıyorum hocam dedi. Bizde gözyaşlarımızı içimize akıtarak 10 gün sonraki doğum günü pastasını alacağımıza söz verdik. Bir başka kardeşimiz ve diğerleri. Hem acı hem sevgi hem şefkati birlikte hissettik? dedi.