Anahtar Kelimeler: Köyde inceleme yaptı
  • Pazar 37 ° / 22 ° Güneşli
  • Pazartesi 37 ° / 20 ° Güneşli
  • Salı 38 ° / 22 ° Güneşli

Köyde inceleme yaptı

Köyde inceleme yaptı

 

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Karayolları 4.Bölge Müdürü İlhan Aytekin ile Bahşılı-Kulu Karayolunun tamamlanamayan kısmı için kullanılacak malzemenin teminin planlandığı Sarıkaya köyünde incelemelerde bulundu.

 

 

VALİ İNCELEME YAPTI

İncelemelerinin ardından muhtar, dernek başkanı ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Sezer" Köyde bizim, Karayolları da bizim, buranın doğal güzelliği de bizim. Buradaki malzeme kullanılarak yapılacak yolu sonuçta hepimiz kullanacağız. Bu çalışma ile birilerine menfaat, imtiyaz sağlanmıyor.Bugün hep beraber gördük ki doğal güzelliği muhteşem olan bir bölgemiz. Ama şunu da öğrendik öncelikle Karayolları burayı alternatif olmadığı için kullanmak istiyor. İkincisi çalışma yapılacak yer 1. ve 3. Derece sit alanının dışında, kısıtlı bir alan; üçüncüsü buraya tarihi değer katan ardıç ağaçları ve ağaçlandırma yapılan alan bu çalışmadan etkilenmiyor. Dördüncüsü ise çalışma alanı üç dekarla, sadece bu yol için kullanılmasıyla sınırlı ve 83 km´lik yolun bitimiyle sona erecek.

 

AYRI BİR ÇALIŞMA YAPILACAK

Biz öncelikle alternatif başka alanlar olup olmadığını araştıracağız. Kültür müdürlüğü kanalıyla belli alanlarda değerlerin zarar görüp görmeyeceği yeniden incelenecek. Bu alana mecbur kalınırsa zararı minimum düzeyde tutmak için ayrı bir çalışma yapılacak. Bunu da en son çözüm olarak görüyoruz. " dedi.Vali Sezer´in açıklamasının ardından devletin şefkat yüzünü kendilerine gösterdiği ve konuya net bir şekilde açıklık getirdiği için Vali Sezer´e teşekkür eden köy sakinleri, alkışlarla karşılık verdiler.İncelemelere Vali Yardımcısı ve Özel İdare Genel Sekreter Vekili Osman Akbaş, İl Jandarma Komutanı Alb.Uğur Özmen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Atar, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Aydın Demiröz ile Karayolları teknik personeli de katıldı.