Anahtar Kelimeler: Şahin destek oldular
  • Perşembe 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Cuma 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Cumartesi 16 ° / 0 ° Güneşli

Şahin´e destek oldular

Şahin´e destek oldular

Şahin görevden uzaklaştırılmıştı

Görevden uzaklaştırılan tınaz ilkokulu öğretmeni yüksel şahin´e meslektaşları, KESK üyeleri, öğrenci velileri ve milletvekilleri sahip çıktı

MÜCADELEMİZ SÜRECEK

2014 yılında Eğitim Sen Genel Başkanı ve bazı şube başkanlarının da katıldığı gezi ve basın açıklaması programına katıldığı gerekçesi ile görevden uzaklaştırılan Tınaz İlkokulu birinci sınıf öğretmeni Yüksel Şahin için Cumhuriyet Meydanı´nda bir araya gelen KESK üyesi sendika yöneticileri, üyeleri ve öğrenci velileri haksızlığın giderilmesini istedi. Şahin´in yalnız olmadığını ifade eden platform üyeleri, haksızlıkla mücadele edeceklerini belirterek Şahin´in göreve döneceğini bildirdiler. Cumhuriyet Meydanındaki basın açıklaması toplantısına CHP yöneticileri ve Milletvekilleri de destek verdiler.

27 YILLIK SENDİKACIYIM!

37 yıllık öğretmen olduğunu ve 27 yıldan bu yana Kırıkkale´de sendikacılık yaptığını söyleyen Yüksel Şahin. ?Hırsız değilim, darbeci değilim. Çalmadım, çırpmadım. Emekten, emekçiden, yoksuldan yana mücadele eden bir eğitimciyim. Halkın öğretmeniyim. Bu meydan da Kırıkkale halkı da buna tanıklık eder. Genel Merkezimizin eğitim hakkı ile ilgili düzenlediği sendikal faaliyete katıldığım için hakkımda açılan soruşturma sonucu görevden alındım? dedi.

DAYANAĞI YOK

Şahin meydanda toplananlara hitaben yaptığı konuşmada ?Eğitimle ilgili faaliyet sendikaların asli görevidir. Eğitim devam etsin, Çocuklar okula gitsin. Öğretmenler işinin başında olsun demek suç değildir. İnsan yaşamının kutsallığını, eğitim hakkını, Laikliği, iş güvencesini, barışı, demokrasiyi, özgürlüğü savunmak suçsa, biz bu suçu işlemeye devam edeceğiz. Bizi soruşturmalarla, baskılarla, görevden almalarla yıldıramazlar. Yaşantım boyunca emekçilerin ve halkın çıkarlarını savundum. Eğilmedim, bükülmedim. Bizi işimizden, ekmeğimizden ederek açlıkla terbiye ederek, yola getirmek istiyorlar. Yılmayacağız, açlıkla terbiye olmayacağız? ifadesini kullandı.

BOYUN EĞMEDİM

Şahin konuşmasının devamında ?Bu zulmü bu adaletsizliği kabul etmiyoruz. Halkın öğretmeni olarak işimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz. Bunun için bir adım geri atmak yok. 37 yıllık meslek yaşamımı sizin hukuksuz kararınıza teslim etmeyeceğim. Umudumu, umudumuzu hiç yitirmedik. Faşizm yenilecek, biz kazanacağız!  Emekçiler biat etmez. Son sözümüzdür, Asla boyun eğmeyeceğiz. Korkmak yok! İnançsızlık yok! Bu harami saltanatı bitecek. Yeter ki zulme boyun eğilmesin.?

MUTLAKA GERİ DÖNECEĞİZ

Mücadeleci insanlarız. Zalimin karşısında eğilmeyiz, bükülmeyiz. Zamanın hakkı neyse onu da vermeyi biliriz. Umudumuzu hiç yitirmedik.  Gecenin en karanlık yerindeyiz. Aydınlık güneşli günlere de bir o kadar yakınız. Sabaha yolculuğumuz devam ediyor, devam edecek. Onun için Geçmiş olsun demeyin. Geçmiş onların olsun, Gelecek bizim olsun. 11 bin arkadaşımızı nasıl geri döndürdüysek,  bizde geri döneceğiz.?

VEKİLLERDEN DESTEK

Şahin´e destek amacıyla Cumhuriyet Meydanına gelen CHP´li Milletvekilleri de birer kısa açıklama yaparak yapılanın haksızlık olduğunu söylediler. Eğitim Sen Genel Başkanı da hukuksuzluğun hukuki zeminde mutlaka giderileceğini ve haksızlığa uğrayan eğitimcilerin bu haklarının iade edileceğini söyledi. Cumhuriyet Meydanındaki basın açıklamasına katılanlar sesiz biçimde dağıldı.