Anahtar Kelimeler: Şehidin verildi
  • Perşembe 38 ° / 24 ° Güneşli
  • Cuma 38 ° / 23 ° Güneşli
  • Cumartesi 37 ° / 23 ° Güneşli

Şehidin ismi verildi

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, belediye tarafından yapımına başlanan ve 15 Temmuz şehidi Aydın Çopur’un isminin verildiği parkın son aşamaya gelindiği belirtildi

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Yahşihan ilçesindeki Seyrantepe Mahallesinde yapımı devam eden Şehit Aydın Çopur Parkı çalışmalarının son aşamaya gelindiği aktarıldı. Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, parkın söz verilen tarihte tamamlanacağını ifade etti. Türyılmaz, "23 Ocak 2020 tarihinde ilk tuğlasını vekilimiz Halil Öztürk ve il başkanımız Erdal Baloğlu ile beraber koyduğumuz Şehit Aydın Çopur parkımızı söz verdiğimiz gibi 23 Nisan 2020 tarihinde bitiriyoruz. ’Evde Kal Yahşihan’ biz sizin için çalışıyoruz" dedi.

AYDIN ÇOPUR KİMDİR?

FETÖ sebebiyle 2009 yılında Kara Harp Okulundan ayrılmak zorunda bırakılan Aydın Çopur, 15 Temmuz’da “bugün devletim, bayrağım için bir şeyler yapmazsam ne zaman yapacağım” dedi ve darbecilerin hain kurşunu ile şehit oldu. Kırıkkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Çopur, Beştepe’de darbeci hainlerin kurşunlarına hedef oldu. Aydın Çopur, 16 Temmuz’da Çankırı’ya defnedildi.