Anahtar Kelimeler: Tanır’ iptal dilekçesi
  • Çarşamba 19.3 ° / 8.5 ° bulutlu bulutlar
  • Perşembe 22.2 ° / 12.2 ° Bulutlar
  • Cuma 19.1 ° / 11.6 ° Light rain

Tanır’dan iptal dilekçesi

Soruna müdahale etti

Kırıkkale için tarihi karar

 

 

 

Kırıkkale Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta yapılan 450 milyon liralık ihale tartışma konusu oldu. 21/B üzerinden Aselsan’a verilen ihalenin iptali için Haberkale İmtiyaz Sahibi MHP’li Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır iptal dilekçesi verdi.

İPTAL DİLEKÇESİ VERDİ

Kırıkkale Belediyesi, bedeli EDS gelirlerinden ödenmek üzere geçtiğimiz hafta 450 milyon liralık ihale yaptı. 21/B yöntemi ile davetiye usulü yapılan ihaleyi Aselsan aldı. İhalenin içerisinde; EDS kurulumundan akıllı kavşak yapımına, alt geçitten, iş makinası ve otobüs alımına kadar çok sayıda kalem bulunuyor. İhalenin bedeli ise EDS gelirlerinden karşılanacak. Kamuoyunda tartışma konusu olan ihale ile ilgili olarak MHP’li Belediye Meclis Üyesi Murat Tanır iptal dilekçesi verdi.

HUKUKA AYKIRI İHALE

Kırıkkale Belediyesi İhale Komisyonu’na verilen dilekçe de Tanır “ Belediyemiz tarafından 31.08.2021 tarihinde yapılan EDS ve ekleri konulu ihale, hem ihale tekniği (4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu 21/B maddesi) hemde ihale içeriği (aynı ihalede mal alımı, yapım işi ve hizmet alımı bulunmaktadır) açısından hukuka aykırı olduğundan, kamu yararı ve belediyemiz menfaati açısından iptal edilmesi gerekmektedir” itirazında bulundu.  Tanır kendisine belediyenin vereceği cevap sonrası Kamu İhale Kurumu’na da itirazda bulunacağını belirtti.