Anahtar Kelimeler: Tedbirleri bırakmayın
  • Çarşamba 23 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 24 ° / 7 ° Güneşli
  • Cuma 25 ° / 12 ° Güneşli

Tedbirleri bırakmayın

Tedbirleri bırakmayın

Önemli uyarılar

Denetimler artırılacak

Kırıkkale dahil 58 il genelinde cumartesi günü de sokağa çıkma kısıtlamasının getirilmesinin ardından kent genelinde tedbirler sıklaştırıldı. Sahada etkin denetim yapan ekipler, vatandaşlara uyarılar yapıyor.

ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de etkisini gösteren ve son verilere göre yüksek riskli il kategorisi çok yüksek riskli kategoriye yükselen şehir genelinde tedbirler sıkılaştırıldı. Kırıkkale Valiliği tarafından oluşturulan ekiplerin yanı sıra; Kırıkkale Belediyesi ekipleri de her alanda çalışma gerçekleştiriyor. Virüs vaka sayılarını azalması amacıyla çalışma gerçekleşen ekipler, çok yüksek riskli seyreden durumun daha aşağılara indirilmesi için mücadele veriyor.

UYARI YAPILMALI

Vatandaşları, işletmeleri ve esnafları uyaran belediye zabıta ekipleri, herkesin çok dikkatli olması gerektiğini ifade eler. Vaka sayılarının her geçen gün arş göstermeye başladığına vurgu yapan ekipler; rehavete değil, kurallara uyulması gerektiğini ifade eler. Kırıkkale Belediyesi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için tedbiri elden bırakmayalım. Zabıta ekiplerimiz denem için sahadaydı. Lokantalarda iş yeri sahiplerini bilgilendiren ekiplerimiz parklarda da vatandaşlarımıza maske ve mesafe kurallarını harla” ifadesi yer aldı.