Anahtar Kelimeler: ' haklı talebi
  • Cuma 41 ° / 22 ° Güneşli
  • Cumartesi 40 ° / 23 ° Güneşli
  • Pazar 37 ° / 22 ° Güneşli

TSO'nun haklı talebi

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Korona virüs olaylarının Kırıkkale ekonomisine yansımasını ölçmek, tüm iş dünyasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini ilgili mercilere ulaştırılması için TOBB’ne gönderilmek üzere oda tarafından yapılan çalışma neticesinde bir rapor oluşturuldu.

VARLI ACIKLAMA YAPTI

TSO Başkanı Ahmet Varlı yaptığı açıklamasında " İlimizde tüm sektörlerin korona virüs olaylarından etkilendiği,İhracat yapan firmaların hammaddeye ulaşamadıkları için üretim yapamadıkları ve siparişlerinin buna bağlı olarak azaldığı,  kara yolu ile çeşitli taşıma türüne uygun konteyner ve diğer yük taşımacılığı hizmeti veren firmaların da olaylardan olumsuz etkilendi.''dedi.

TALEPLER OLUŞTURULDU

Bu bilgiler ışığında Kırıkkale TSO Başkanı Ahmet Varlı, "hükümetimize iletilmek üzere TOBB’dan taleplerimiz olmuştur. Kamu ve özel bankalardaki ticari kredi taksitlerinin 3 ay faizsiz ertelenmesi, SGK, BAĞKUR ve vergi ödemelerinin 3 ay faizsiz ertelenmesi, İşverenlerimizin çalışanlarının maaşlarının 3 ay süreyle işsizlik fonundan karşılanması, işverenlere 3 ay süre ile kira yardımı yapılması istenildi''dedi.