Anahtar Kelimeler: Virüs denetimi yapıldı
  • Cuma 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Cumartesi 16 ° / 0 ° Güneşli
  • Pazar 17 ° / 1 ° Güneşli

Virüs denetimi yapıldı

Kırıkkale'de 'korona virüs' denetimi Kırıkkale'de, korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen denetimi yapıldı.

 

DENETİMLER YAPILIYOR

Kırıkkale'de, korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen denetimi yapıldı. Çin'in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan, Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren korona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kırıkkale'de, İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince denetim yapıldı. Kent genelinde salgını kontrol altına almak ve vakaların önüne geçmek için gece-gündüz denetim yapan ekipler, vatandaşları maske, fiziksel mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulundu. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ile Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, bugünkü denetimde esnaf ve vatandaşları korona virüse karşı dikkatli olmalarını istedi. Vali Sezer, vatandaşların istek ve taleplerini not alarak dinledi.

 

VALİ BİLGİ VERDİ

Vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyduğunu belirten Vali Yunus Sezer, "Bu gayet memnuniyet verici. İlimizde pandemi süreciyle ilgili olarak genel bir duyarlılık oluştu. Bunu sürdürmemiz lazım özellikle bu dönemde pandeminin geriye doğru ilerlemesi için hem denetimleri artıracağız hem vatandaşımızı bilinçlendireceğiz. Herkesin şunu bilmesi lazım, bu işin çözümü; maske, mesafe ve hijyen. Buna herkesin özel hayatında da toplum hayatında da uyması gerekiyor. Toplu taşıma araçları, restoranlar, diğer kapalı alanlar dahil olmak üzere bu 3 altın kurala herkesin uyması gerekiyor. İnşallah bu süreci hep beraber yeneceğiz" dedi.