Anahtar Kelimeler: Yardımeli uzanıyor
  • Salı 39.4 ° / 23.7 ° Bulutlar
  • Çarşamba 38.3 ° / 24.2 ° Açık hava
  • Perşembe 38.8 ° / 24.8 ° Açık hava

Yardımeli uzanıyor

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çalışma gerçekleştiren ve kurulduğu günden itibaren önemli çalışmalara imza atan Kırıkkale Yardımeli Derneği, faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

YARDIM AÇIKLAMASI

Kurulduğu günden itibaren olduğu gibi Ramazan Ayı’nda da faaliyetlerine hız kazandıran Kırıkkale Yardımeli Derneği, ihtiyaç sahiplerinin yüreklerini ısıtmaya devam ediyor. Yardımeli Derneği Kırıkkale Temsilcisi Halil Bakır, dahilinde ramazan ayı boyunca, ulaştıkları yardıma muhtaç insanların ve yetim ailelerinin kapılarını çalarak, ramazan bereketini farklı iklimlere taşımaya çalıştıklarını söyledi. Bakır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Kırıkkale Yardımeli olarak sadece bugün değil Kırıkkale'de dört yıldır hizmet vermekteyiz. Her zaman sayısal çokluğa değil, hizmet kalitesine önem verdik. Mağdur ve mazlum halkımıza verdiğimiz bir kumanya ile kalmayarak, siz hayırseverlerin destekleriyle bize kayıtlı ihtiyaç sahibi bir ailenin; Odun, kömür, sobasını.

Yardım çalışması

Okul sezonu başladığında forması ve tüm kırtasiye ihtiyacı. 3.Bayramlarda yetim çocuklarımıza bayramlıkları. Annenin pazar parası ve çocuğun kantin parası 5.Kırıkkale'de tek olan Yardımeli Hayır mağazasıyla ücretsiz tüm kıyafet ve ihtiyaçları karşıladık. Adak kurbanları ile yıl içindeki et ihtiyaçları. 7.Türkiye'de ilk olan uygulama ile kurban bayramında her eve bir canlı kurban bağışıyla çoğu eve bir ilk yaşatarak kendi evlerinde kurban kesme imkanı. .Yetim çocukların sosyal etkinlik ve gezileri. İhtiyaç sahibi aileleri bir araya getirerek büyük piknik organizasyonları. 10.Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri ve yetim çocukları ile birlikte lüks Restaurant'ta iftar organizasyonları. Çat kapı sürprizlerle kardeş ailelerimizin evinde iftar sofralarına katılarak onları mutlu etme.”