Anahtar Kelimeler: destek

Halk Bank’tan destek

Halk Bank’tan destek

Korona virüs yüzünden ekonomik anlamda sıkıntılı bir dönem geçiren odamız üyesi şahıs işletmesi firmalara can suyu Halk Bankasından geldi.

ÖNEMLİ BİR GELİŞME

Kırıkkale Ticaret Odası ziyaret eden Halk Bankası Kırıkkale Merkez Şube Müdürü Musa Şahan ile konu hakkında ilgili görüşen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, yüzde 7,5 maliyetle 6 ay ana para ve faiz ödemesiz 36 ay vadeli KGF destek can suyu kredisinin sıkıntılı bir dönemden geçen şahıs firması işletmeleri biraz olsun rahatlatacağını umduklarını söyledi. Küçük İşletme Can Suyu Kredisi adı altında Ticaret Odası, ve Ticaret Borsalarına kayıtlı, yıllık satış hasılatı 3 milyon lirayla sınırlı şahıs işletmelerini kapsayacak uygulamanın devreye alındığını ifade eden Varlı, böyle bir dönemde küçük işletmelerin yanında olduğunu gösteren Halk Bankasına teşekkür etti.

BİLGİ VERİLDİ

Küçük İşletme Can Suyu Kredisi kapsamında şahıs işletmelerine 25 bin lira nakit kredi 25 bin lira da Paraf Kart kullanma imkanı sunduklarını ifade eden Halk Bankası Merkez Şube Müdürü Şahan ise, hızlı başvuru yöntemini devreye aldıklarını, kredi başvurularının https://www.halkbankkobi.com.tr/ internet adresi üzerinden alınmaya başlandığını söyledi. İşe Devam Desteği - Küçük İşletme Can Suyu Kredisinden faydalanabilmek başvuruda bulunan firmanın 01.04.2020 yılından önce kurulmuş ve Ticaret ve Sanayi Odası ya da Ticaret Borsasına kayıtlı olması gerektiğini belirten Şahan, başvuru sahibi şahıs firmasının ayrıca bankanın Esnaf Destek Paketinden faydalanmamış olması, İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı ve aktif takip kaydı bulunmaması, son yıl mali cirosu 3 milyon TL’yi aşmamış olması ön koşullarının aranacağını söyledi.  • Pazar 38.1 ° / 24.2 ° Güneşli
  • Pazar 38.1 ° / 24.2 ° Güneşli
  • Pazartesi 37.7 ° / 23.6 ° Güneşli